Havalandırma

HAVALANDIRMA KANALLARI UYGULAMA VE ÜRÜNLERİMİZ

Havalandırma Nedir? :
Kapalı bir ortamın havasını değiştirmek maksadıyla farklı yöntemlerle, çeşitli araçlar kullanarak dışarıdan temiz hava akımının içeriye alınması işlemine havalandırma deriz. Kapalı ortamda bulunan istenmeyen kötü havayı dışarı atmak ve temiz havayı içeri almak sadece iyi bir havalandırma sistemi kurmaktan geçmektedir.
İçeride hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın havalandırılması kesinlikle şarttır. Fakat havalandırma tehlikeli gazlara, buhar ve dumana, tozlara karşı çok kısıtlı bir koruma sağlar.
Neden Havalandırma? :
Nem bulunduğunuz veya çalıştığınız ortama yerleşmişse artık ferahlıktan söz edilemez. Rutubet kokusu sadece can sıkmaz, beraberinde küf sporları etrafınızda bulunacağından sağlığınızı da tehdit edecektir.
Nem, döşemelerin, mobilyaların, iş makinalarının ve her türlü maddenin yıpranmasına ve telafisi pahalı olan zararlara neden olmaktadır. Buna önlem olarak iyi bir havalandırma ve ısıtma sistemi daima iyileşmeye katkıda bulunacaktır.
Kışın bulunduğunuz ortamda elbette pencereleri açıp ortamı havalandırıyorsunuzdur. Fakat bu sırada elde edilmiş ısının büyük bir bölümünü de kaybediyorsunuzdur.
Bina yapılarının gittikçe daha sık olması veya binaların yenilenmesi nedeniyle pencere pervazları ve çeşitli boşluklar nedeniyle oluşan otomatik havalandırma yok olmakta. Yeterli bir temiz hava akışını sağlayabilmek için artık farklı yollar aranmalı. Pencere açmak kısmen ya da tamamen unutulduğunda bu, çok ciddi problemlere yol açar. Bu yüzden binayı ve sakinlerini korumak amacıyla havalandırma sistemlerinin kullanımı gittikçe artmakta.
Havalandırma sistemleri genellikle dışarıya sıcak hava verir, özellikle eski yapılara ısı kazanımlı bir havalandırma yapmak büyük maliyetlerle mümkündür.
Havalandırma Sisteminin Amacı :

  • Ortamdaki havanın oksijen içeriğinin azalmasını önler
  • Ortamdaki havanın içerisindeki karbondioksit gazı, vücut kokuları, sigara dumanı,nem içeriğinin yükselişini önlemek
  • Ortamda bulunan makinelerden insanlardan ve aydınlatmalardan kaynaklı ısı kazancını dışarı atmak
  • Ortamda bulunan makinelerden, pişirmeden ve insanlardan kaynaklı nem yükselişini engellemek
  • Toz ve zehirli gazları ortamdan uzaklaştırmak
  • Zararlı mikro organizma ve bakterilerin çoğalmasını engellemek

Etiket Kelimeler: havalandırma, havalandırma firmaları, havalandırma firması, havalandırmacılar, gebze havalandırma, Kocaeli havalandırma